טיפים לניקיון המשרד

חשוב מאוד לשמור על ניקיון המשרד ויש לכך שתי סיבות. מצד אחד אתם, העובדים והמנהלים, אשר מבלים שם הרבה שעות; רוצים להרגיש בנוח; לא נעים לעבוד בסביבה מלוכלכת. הסיבה השנייה, שאינה שונה בהרבה, היא הרושם שאתם משאירים על הלקוחות המגיעים למשרדיכם. לא נעים להגיע למשרד מלוכלך וזה משאיר טעם רע וגורם להפסד של לקוחות. אז מה צריך לעשות בשביל לשמור על משרד נקי? להלן כמה טיפים חשובים.

הכינו תכנית ניקיון

על מנת שהמשרד יתנהל ביעילות ותמיד יהיה נקי, חשוב להכין תכנית עבודה ורשימת מטלות. למשל, חשוב להגדיר לעובדים מתי מתנקים את השירותים ובאיזו תדירות; מתי שואבים אבק; מתי מנקים את הפילטרים של המזגן... ישנן פעולות ניקיון אשר אפשר ואף צריך לעשות במהלך יום העבודה, אך ישנן פעולות אשר יכולות ליצור הפרעה לעובדים וללקוחות המגיעים למשרד ויש לתזמן אותן לאחר שעות הפעילות של המשרד. במידת הצורך הכינו תכנית ניקיון מפורטת השמה דגשים מסוימים עבור עובדי הניקיון.

פינת ניקיון

על מנת לדאוג לניקיון המשרד, תזדקקו לחומרי ניקוי מסוגים שונים, כמו למשל מבריק חלונות, נוזל רצפות, נוזל כלים; וגם ציוד כמו יעים, כפפות, דליים וכו'. חשוב להגדיר מקום ייעודי עבור ציוד הניקיון על מנת שלא יפריע לאף אחד ועל מנת שלא ילך לאיבוד. זה יכול להיות חדר תחזוקה או ארון ניקיון שרק לעובדי הניקיון תהיה גישה אליהם ושם הם ישמרו את הציוד בצורה מסודרת. שימו לב שאתם חייבים שתמיד יהיה לכם במלאי את כל הציוד הדרוש ולכן יש למנות מישהו לאחראי על המלאי והזמנת חוסרים בזמן.

חומרי הניקוי

חשוב גם לשים לב לחומרי הניקוי שבהם אתם משתמשים – במשרד שלכם ישנו ריהוט ואביזרים שונים אשר כל אחד מהם דורש חומר ניקוי מתאים. חשוב להשתמש בחומרים איכותיים המתאימים למטרה – יש חומר לניקוי אסלות, יש חומר לניקוי רצפות; יש חומר לניקוי חלונות ויש חומר לניקוי מסכי המחשב. חומרי ניקוי באיכות ירודה או חומרי ניקיון שהשתמשו בהם למטרה השונה מכוונת היצרן, עלולים לגרום נזק. הצטיידו במבחר חומרי ניקוי למטרות שונות והקפידו לתדרך את עובדי הניקיון לגבי אופי השימוש בהם. אצלנו בנופר קלין תוכלו למצוא מבחר סוגים של חומרי ניקוי לכל מטרה.

זכרו, ככל שתהיו יותר מאורגנים מבחינת הניקיון, כלומר בהגדרת המטרות, נהלי העבודה, כך המערכת תתפקד טוב יותר ולא תצטרכו להקדיש זמן רב לנושא.

 

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם