לא רק נראה נקי - כמה חשוב ניקיון הבית

אין כמו להיכנס לבית נקי: הרצפה מבריקה, המטבח נוצץ, החלונות מכניסים את החוץ והתחושה אוורירית ונעימה. ניקיון אינו רק פעולה הנחוצה להשגת תוצאה אסתטית, יש לו חשיבות רבה גם בתרומה לבריאות. קרדית האבק, הצטברות של עובש ועוד לכלוכים עשויים לפגוע בנשימה, לגרום לתסמיני אלרגיה, התפשטות מהירה של חיידקים ומזיקים. חשוב לאמץ שגרת ניקיון קבועה על מנת להילחם בלכלוך ולנקות את הבית היטב למען איכות חיים גבוהה יותר. כיצד לנקות? באילו מכשירים? ולמה לשים לב? דברים שחשוב לדעת.

לא תמיד מנקים לבד

קודם כל, במקרים מסוימים כשמדובר במעבר דירה, מבצע ניקיון לקראת או אחרי החגים, בית גדול או כשאין לכם זמן ויכולת להשקיע בעצמכם בניקוי יסודי, כדאי לשכור את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית. חברה זו מגיעה עם הציוד המתאים ובעלת הידע והניסיון הנדרשים לביצוע ניקיון אינטנסיבי ויעיל. בחרו חברת ניקיון ליד הבית, למשל ניקיון ברחובות אם הנכם גרים בסביבה ותוכלו ליהנות מבית נקי ובריא יותר תוך זמן קצר.

לתקוף את מצבורי החיידקים

יש מקומות בבית שמועדים לפורענות יותר מאחרים. כלומר, אם תתעמקו תגלו בהם מצבורי חיידקים גדולים ולכן, חשוב להתמקד בהם בניקוי יסודי ועוצמתי יותר. כך למשל, הברזים עתירי חיידקים ופטריות, משטחי העבודה כתוצאה משאריות אוכל שנדבקים למשטח, פתח הניקוז בכיור דורש חיטוי קבוע, אסלת השירותים, הכיור והאמבטיה והידיות של הארונות במטבח ובאמבטיה. באזורים בהם אתם מזהים מצבורי חיידקים, חשוב לבצע חיטוי וטיהור בתדירות גבוהה יותר, לעיתים אפילו יומיומית, כמו למשל בשירותים. כדאי להגיב במהירות ללכלוך כמו למשל, הצטברות של נוזלים שומניים על השיש עקב בישול מחייבת ניקוי מהיר. לשיש יש נקבוביות והנוזל השומני עשוי להיספג בו במהירות רבה. כך גם לגבי שפיכת נוזלים על ריפוד, מומלץ להשתמש בתכשיר הסרת כתמים או לכבס את הבד (במידה והוא נשלף) בהקדם האפשרי.

בדיקת חובה לכל תכשיר

מומלץ שיהיה בבית סטוק של תכשירי ניקוי לשליפה בעת הצורך, רצוי באזור מוגן ובטיחותי מפני ילדים. יש להצטייד בתכשירי ניקוי המותאמים לחומרים שברצונכם לנקות. חוסר התאמה עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לחומר עצמו. כך למשל, שיש אסור לנקות בחומרים שומניים אלא באמצעות מטלית רכה ורצפת פרקט יש לנקות רק באמצעות חומר ניקוי המותאם לפרקט למינציה או עץ, גם כאן תלוי בסוג הפרקט שנבחר לריצוף הבית. קראו היטב את הוראות היצרן שרשומות על המוצר שנבחר. שימו לב גם למוצרים אקולוגיים ולמוצרים ידידותיים לסביבה ביחס למוצרים אחרים.

הציוד עושה הבדל גדול

לא על תכשירי הניקוי לבדם. לפעמים מה שעושה את האפקט בניקוי הוא הציוד עצמו – סוג המטליות וכלי הניקוי. מטליות כותנה למשל עדינות יותר ולכן יתאימו לרצפות מחומרים רגישים, ניקוי החלונות יהיה יעיל יותר באמצעות מגב חלונות מקצועי טלסקופי ואבק מפינות נסתרות כמו בין תריסי המזגן, כדאי להסיר תוך שימוש במנקה אבק נוצות עמו ניתן להגיע למקומות הללו בקלות יחסית. חשוב גם לנקות את הציוד עצמו כדי שלא יישארו בו חיידקים באמצעות חומרי חיטוי מתאימים ולייבש היטב לפני שימוש חוזר, במיוחד דליים ומגבים. בכל הנוגע לבטיחות, היות וחומרי ניקוי רבים הינם עוצמתיים ואין להביא את העור במגע ישיר עמם – רצוי להצטייד גם בכפפות ניילון עבות או בכפפות ניקוי חד פעמיות בכל שימוש בתכשירי הניקוי. אל תשכחו גם לאוורר היטב את החדרים על מנת שהחומרים יתנדפו לאחר השימוש בהם, במיוחד כאשר מדובר בחומרים עוצמתיים במיוחד.

 

 

 

 

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם