חמש דרכים לנקות את משטח השיש במטבח ועוד שתי דרכים להרוס אותו

המטבח הוא אחד מהאזורים החשובים ביותר בבית גם מבחינה פרקטית וגם מבחינת העיצוב. אם נביט במטבח נגלה שאחד מהחלקים החשובים ביותר שלו הוא משטח העבודה שלו. משטח העבודה ברוב המקרים יהיה משיש והוא יהיה מותאם גם לכיור, וזה הזמן להבין כיצד מנקים אותו נכון, וכיצד לא.

להשתמש בחומרים מתאימים

יש מספר רב של חומרי ניקוי שיכולים לעזור לניקיון השיש במטבח. הבעיה הגדולה היא שאי אפשר לדבר על השיש באופן כללי כי יש מגוון רחב של סוגים. יש שיש מאבן גרניט, יש שיש מאבן קיסר, יש משטחי עבודה שבכלל יהיו עשויים מחומרים סינטטיים כמו למשל קוריאן וכן הלאה. אם יש טיפ אחד שאתם חייבים לזכור לגבי ניקיון השיש הוא שאתם חייבים לנקות אותו עם החומרים שמתאימים לו. חשוב מאוד לבדוק כבר בשלב הקנייה עם אלו חומרים אפשר לנקות את השיש בצורה הכי טובה שיש בלי להשאיר עליו כתמים שיכולים להרוס אותו באופן בלתי הפיך.

להשתמש בחומרי הניקוי המתאימים

כולנו יודעים שאותו שיש למטבח בדרך כלל יהיה קשה מאוד ולמעשה אם יש לכם שיש גרניט, שהוא אחד ממשטחי השיש הנפוצים ביותר בישראל, הוא יהיה קשה עד כדי כך שקשה לפגוע בו אפילו אם תנסו. עם זאת חשוב מאוד להשתמש באמצעי הניקיון המתאימים כי שיש למטבח יכול להיהרס אפילו מסקוטש שתשמשו בו בצורה חזקה מידי. את רוב סוגי השיש אפשר לנקות בחוזקה עם סקוטש אך חשוב לבחון זאת היטב עם היצרן כבר בקנייה וכמובן לבדוק את הניקיון בחלק אחר שלו, שאינו מרכזי. יש כתמים שיכולים לרדת היטב גם עם חומרי ניקוי חזקים יותר ולא עם שפשוף בסקוטש.

להרוס את השיש עם סירים וסכינים

כמו שיש טיפים שמסבירים לכם מה לעשות, יש גם טיפים שיסבירו לכם ממה כדאי להימנע. אחת הבעיות הגדולות ביותר של שיש למטבח היא הרגישות שלו למשטחים חמים. למשל, שיש חזק וחסון יכול להיות עמיד לאורך שנים רבות של שימוש נהדר, אך בסופו של דבר תניחו עליו פעם אחת סיר רותח והוא יכול לקבל סימן שלא יהיה ניתן להסיר אחרי זה בניקיון לעולם. זו אחת הבעיות הגדולות ביותר ברוב סוגי השיש למטבח ולכן חשוב מאוד להתחשב בך ולהציב תחתיות מתאימות למניעת נזקים מסוג זה שיכולים להרוס את משטח העבודה כולו. כמו כן, יש להימנע מניסיון להסיר כתמים עם סכין.

לשמור על עיצוב מושלם במטבח

שמירה על שיש תקין במטבח יכול למעשה לשמור על המטבח כולו בעיצוב הכי יפה שיש. צריך לזכור היטב באלו חומרי ואמצעי ניקיון כדאי להשתמש בעת הניקוי וכמובן לדאוג לתחזק אותו בצורה נכונה גם מבחינה האיסורים החמורים שכבר בעת הקנייה יציינו בפניכם. אל תנסו להסיר כתמים שנדבקו עם סכין וגם אל תניחו סירים חמים אם השיש לא עמיד לכך.

 

 

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם