חומרי ניקוי מומלצים לשטיחים

אחד האלמנטים העיצוביים המרשימים והחזקים ביותר בבית הוא השטיח. הוא יכול להיות יוקרתי ויקר, והוא יכול להיות פרוותי ורך, יכול להיות צבעוני או בצבע אחיד. הבעיה איתו שאם כמה שהוא דומיננטי הוא גם הפריט הכי מוך בבית מה שאומר שהוא אוסף אלו הכי הרבה לכלוך בעיקר בגלל שדורכים עליו ומצד שני, הוא גם הכי מועד לתקלות ובעיות כמו מיץ שנשפך וכדומה.

לא משנה אם אתם מאלו שדואגים לנקות את השטיח עם מטאטא כל יום או שלא, אתם חייבים אחת לכמה חודשים לעשות לו ניקוי מקצועי, ניקוי שטיחים במכונה או באופן ידני באמצעות חברה לניקוי שטיחים או בעצמכם. אם נשפך לכם חומר כלשהוא על השטיח, קפה, תה, הקולה של הילד או כל נוזל אחר הנה החומרים בהם אתם יכולים להשתמש.

חומרים לניקוי

לא משנה אם אתם רואים את הכתמים או שלא, אתם חייבים ניקוי שטיחים אחת לכמה חודשים. יש חומרי ניקוי לשטיחים כמו סנו שמפו לשטיחים, חומרי ניקוי שייקשרו ללכלוך שנצמד לסיבים ויסירו אותו. אם מדובר על לכלוך נקודתי אתם צריכים כמה שיותר מהר לטפל בכתם ואתם יכולים לעשות שימוש גם כן בשמפו מיוחד לניקוי שטיחים כמו גם בסבון כלים, תרסיס ניקוי ספציפי לשטיחים וכדומה. הדבר החשוב ביותר במקרה כזה הוא לא לשפשף. פשוט נסו לספוג כמה שיותר מהחומר בכדי שלא תרחיבו את הכתם שנוצר. אם בכל זאת אתם רוצים לשפשף, אפשר לשפשף בעדינות ולהקפיד לא לחרוג מהכתם ולנגב בעדינות עם מטלית חדשה.

ניקוי שטחים

טיפים נוספים לשמירה על השטיח

  • ניקוי שעווה – אם טפטפה לכם שעווה על השטיח אל תלחצו. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לקרר מיידית את השעווה ולהפוך אותה לקשיחה ואת זה אתם יכולים לעשות עם קוביית קרח. לאחר מכן אתם יכולים לגרד בעדינות את השעווה.
  • סודה לשתייה – סודה לשתייה הוא חומר מצוין לניקיון כתמים שומניים כמו מיונז ורטבים אחרים. כל מה  שאתם צריכים לעשות הוא להסיר עם כפית את מה שאתם יכולים להסיר ולאחר מכן לשפוך מעוט סודה לשתייה ולהשאיר אותה כרבע שעה. לאחר מכן אתם צריכים לשפוך מעט חומר להמסת לכלוך ואז להסיר את הכול במים.
  • מה עם מכונת כביסה? – יש שטיחים שאפשר לדחוף לתוך מכונת כביסה אך אתם צריכים לזכור דבר אחד. במכונת כביסה אתם מחלישים את השטיח, פוגעים בסיבים שלו ובעמידות שלו ומקצרים את חייו. עדיף להימנע מניקיון שטיחים במכונת כביסה.
  • כתמי דם – קודם כל סופגים עם מטלית ורק לאחר מכן עושים שימוש במים חמים עם חומץ לבן באותו היחס ויחד עם אלכוהול אפשר להסיר את הכתם.

יש שלל חומרי ניקוי מומלצים לשטיחים והדבר הנכון ביותר בשבילכם יהיה להתייעץ עם מי שמוכר לכם את השטיח ולקבל ממנו הוראות ברורות.

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם